Ziemia jest jedna. Podróż w głąb Ziemi. Cztery Żywioły - cykl tutoriali przygotowanych przez Agatę Lindsay (Tocha Studio) 0

Ziemia jest jedna. Cztery żywioły. Podróż w głąb Ziemi.

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy z cyklu czterech tutoriali przygotowanych przez Tocha Studio we współpracy z WASHPAPA. 

Cykl zainspirowany czterema żywiołami: Ogień, Woda, Ziemia i Powietrze dotyka ważnych dla nas wszystkich tematów takich jak natura, ekologia, projektowanie i tworzenie w zgodzie i poszanowaniu dla środowiska oraz innego człowieka. 

Koniecznie do nas dołączcie.

                                          

Już parę lat temu przekroczyliśmy poziom zużycia zasobów Ziemi, na których odtworzenie nasza planeta potrzebuje roku. Żyjemy na ekologiczny kredyt. Jeśli nie ograniczymy naszej konsumpcji i nie zmienimy nawyków, Ziemia nas nie utrzyma. Dzisiaj wraz z Tocha Studio zabieramy Was w roczną podróż po naszej planecie, podczas której spotkamy 4 żywioły. Teorie żywiołów formułowane były już w starożytności i w wielu kulturach były sposobem wyjaśniania i rozumienia przyrody. My będziemy czerpać z nich inspiracje i wyzwalać naszą kreatywność, a pomogą nam w tym przyjazne środowisku materiały takie jak Washpapa, Corko, len, bawełna czy juta. Zaproponujemy Wam udział w 4 projektach: woda, ogień, powietrze i ziemia.

A więc do dzieła! A jeśli ktoś z Was się jeszcze waha, dodamy, że naszą przygodę rozpoczniemy od jesiennego lotu ognistą rakietą, a zmęczeni wojażami znajdziemy ukojenie w objęciach przyjaznej Matki Ziemi.

Gotowi? Zapnijcie pasy, startujemy! Tocha & Washpapa Team

Żywioł Ognia - RAKIETA

Na początek projekt inspirowany żywiołem ognia, kolorystycznie powiązany z jesienią.

Ogień od zawsze reprezentował energię, którą ludzkość chciała poskromić. Dzięki temu, że częściowo się to udało, nastąpił rozwój cywilizacji, który niósł ze sobą równocześnie szkody wyrządzane naszej planecie. Ludzie nauczyli się eksploatować energię pozyskiwaną z natury i przekładać ją na zaspokajanie swoich potrzeb. Z czasem rozwinął się transport i przemysł. Nikt specjalnie nie martwił się o eksploatację zasobów naturalnych, zanieczyszczenie środowiska czy efekt cieplarniany, którego konsekwencje tak mocno teraz odczuwamy.

Ognista rakieta symbolizuje jedno z największych osiągnięć ludzkości – loty w kosmos. Reprezentuje ogromną energię, kojarząc się z ogniem. Jako ludzkość jesteśmy dumni z tego, co nam się udało osiągnąć. Smak tego sukcesu jest jednak słodkogorzki – gdyż okupiony eksploatacją planety, którą zamieszkujemy.

Podczas naszego lotu rakietą pamiętajmy, że nie ważne jak daleko dotrzemy, Ziemia jest dla nas i dla kolejnych pokoleń nadal jedyną alternatywą.

Na nas, hobbystach-rękodzielnikach spoczywa ta sama odpowiedzialność, która spoczywa na projektantach czy producentach, tworzących modne i nowoczesne kolekcje – dbałość o rozsądne czerpanie z tego, co nam daje nasza planeta.

W swoich wyborach staram się kierować nie tylko tym, co modne, ale szukam materiałów wysokiej jakości, przyjaznych środowisku i spełniających określone normy. Dzięki temu nadal mogę cieszyć się tworzeniem produktów, zmniejszając tym samym ślady: ekologiczny i węglowy, który zostawiam za sobą wraz z moimi projektami.

 

Agata Lindsay

Technolog odzieży na stałe mieszkająca w Szkocji. Na co dzień szyje kostiumy taneczne i sceniczne. Prywatnie miłośniczka kolorów i wszystkiego co niekonwencjonalne. Pasjonatka rękodzielnictwa, ostatnio skupiona na projektowaniu i szyciu torebek z użyciem wegańskich materiałów przyjaznych środowisku. Autorka bloga i marki "Tocha Studio". Swoimi projektami udowadnia, że można żyć w zgodzie z naturą i jednocześnie cieszyć się modnymi, niepowtarzalnymi ubraniami i dodatkami. Zainteresowanie modą, sztuką i architekturą dostarcza jej niekończących się inspiracji do nowych projektów, które realizuje w swojej małej przydomowej pracowni.

 

WASHPAPA

Washpapa to zrównoważony rozwój, kreatywność i uważność. Nasz papier do szycia i prania, Corko (naturalna tkanina korkowa) czy len służą do projektowania prostych, codziennych akcesoriów, a także niezwykłych i wyrafinowanych elementów świata mody. Jesteśmy częścią ruchu #fashionrevolution, Pokazujemy naszym klientom zrównoważone podejście do tworzenia mody wyjaśniając przejrzyście  każdy etap produkcji Washpapy.

Promujemy ideę slowfashion, upcyclingu oraz zerowaste m.in. poprzez utworzenie działu deadstocków – niechcianych tkanin, dla których szukamy nabywców.
Papier Washpapa jest trwały, elastyczny i przyjazny dla środowiska i wegan. Można go farbować, laminować i zadrukowywać. Szyje się go podobnie jak skórę. Posiada certyfikat OEKO-TEX® i FSC.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl