Projekt HOC - praca licencjacka Kingi Piwińskiej 1

Projekt HOC - praca licencjacka Kingi Piwińskiej

Projekt HOC to projekt opakowania na artykuły higieniczne dla kobiet, który zwraca uwagę na fakt, że miesiączka nie jest niczym złym - to nieodłączny element bycia kobietą; to także przedmiot, który zwraca uwagę na kondycję współczesnych kobiet oraz na fakt, że rynek produktów dla kobiet wypełniony jest gadżetami o wątpliwej wartości estetycznej, jak i nierzadko użytkowej.

Do głównych założeń autorki należało zwrócenie uwagi na problem tabuizacji miesiączki i opracowanie obiektu, którego forma będzie na tyle uniwersalna, że umożliwi wykorzystanie go w różnych okolicznościach przez kobiety wykonujące różne zajęcia, ale też nie będzie nawiązywała do dostępnych na rynku rozwiązań. 

W ten sposób powstał zestaw: duże opakowanie, którego można używać zamiennie w formie kopertówki lub nerki (z uszytym, również z Washpapy, pasem) oraz dwa breloki o różnym rozmiarze, w których można przechowywać pojedyncze sztuki podpasek lub tamponów. 

Jak sama autorka pisze: "Chciałabym, by kobiety z dumą używały gadżetów tego typu. Miesiączka to nieodłączny element kobiecości, a być kobietą to żaden wstyd. :)"

Kinga Piwińska swoją pracę licencjacką obroniła na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, na kierunku wzornictwo. 

 

Komentarze do wpisu (1)

10 maja 2018

Gratulację super sprawa .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl