Fashion Revolution - who made my fibre? who made my bag? 0

 

Celem Fashion Revolution jest świętowanie pozytywnego wpływu mody na świat oraz wszystkich tych, którzy codziennie się do tego przyczyniają. Jako przedsięwzięcie na skalę globalną ma ono także ponownie połączyć poszczególne elementy całego łańcucha dostaw w jedną całość, gdzie każdy pracownik jest ważny i szanowany za swoją pracę. Fashion Revolution Day (24 kwietnia) ma być także momentem na zadawanie pytań firmom o warunki produkcji ich ubrań oraz o sposoby podnoszenia standardów tej produkcji. Fashion Revolution poprzez celebrowanie wielkich i małych historii farmerów, pracowników fabryk, firm i kupców, konsumentów i aktywistów pokazuje reszcie branży, iż zmiany są możliwe.

Chciałbyś włączyć się w obchodzenie Fashion Revolution w Polsce? Jest wiele sposobów na to, by wziąć udział w dyskusji dotyczącej zmian w branży odzieżowej, a także pokazać co myślisz na temat odpowiedzialnej mody. Działania Fashion Revolution nie koncentrują się wyłącznie wokół Fashion Revolution Week (24-30.04). Modowa rewolucja trwa cały rok!

Co możesz zrobić jako konsument?

Załóż ulubione ubranie na lewą stronę na znak, iż szukasz informacji o miejscu jego produkcji, zrób sobie zdjęcie i opublikuj je na portalach społecznościowych! Jeśli ubranie jest wyprodukowane zgodnie z procedurami chroniącymi prawa pracowników szyjących daną odzież oraz chroniącymi środowisko, opowiedz historię tej marki/ ubrania! Jeśli nie masz pewności w jakich warunkach zostało wyprodukowane ubranie- zapytaj o to producenta! Jak to zrobić? Skorzystaj z porad, które znajdziesz w How to be a Fashion Revolutionary.

Dodatkowo, jeśli jesteś studentem, zostań Ambasadorem na swojej uczelni i przygotuj wydarzenie na Fashion Revolution Week. Informacje o tym, jak zostać Ambasadorem znajdziesz w poradniku: Become a Student Ambassador

Pobierz gotowe logotypy producenta lub konsumenta i używaj ich, aby podkreślić, iż bierzesz udział w akacji:

https://www.fashionrevolution.org/resources/free-downloads/

.

Co możesz zrobić jako projektant, właściciel firmy odzieżowej?

Zajrzyj do specjalnie przygotowanej dla Ciebie prezentacji przedstawiającej pomysły na to, jak można zaangażować się w kampanię. Materiały znajdziesz w poradniku dla firm:Getinvolved Brands

 

W trakcie kilku ostatnich edycji Fashion Revolution było wspierane przez światowe gwiazdy zaangażowane w działania na rzecz etycznej mody m.in. modelkę Lily Cole oraz założycielkę fundacji Eco Age – Livię Firth, prywatnie żonę znanego brytyjskiego aktora Colina Firtha.

Także w Polsce kampanię wsparło wiele gwiazd oraz osób ze świata mody, które wzięły udział w sesjach zdjęciowych promujących akcję. W 2015 byli to: Ewelina Rydzyńska, Julia Kamińska, Orina Krajewska, Maja Koman, Michał Zaczyński, Harel, Ola Bąkowska oraz Anna Matysiak. Zdjęcia wykonał Manuel de la Cruz, a sesja odbyła się w budynku Mysiej 3 w Warszawie. Fryzury przygotował warszawski salon „u Fryzjerów”, a makijaż wykonały Laura Karaś i Agata Król.

Z kolei w najnowszej sesji zdjęciowej #whomademyclothes x Love Story udział wzięli: Ewa Kowalewska-Kondrat, Marta Siniło, Ewa Wojciechowska, Weronika Wawrzkowicz oraz Michał Zaczyński. Zaprezentowali oni ubrania, które służą im od lat, podkreślają ich styl oraz sprawiają, że świetnie się czują. Ubrania, z którymi łączy ich prawdziwe Love Story.

Partnerami edycji Fashion Revolution Polska 2017 byli: Slow FashionCracow Fashion WeekSzkoła Artystycznego Projektowania UbioruKOKO world oraz British Council. Patronat medialny objął Magazyn Moi!.

Chcecie dołączyć do zespołu i pomóc rozwijać kampanię w Polsce? Koniecznie skontaktujcie się z organizatorami, którzy są otwarci na różne formy współpracy, zarówno z osobami prywatnymi, jak i projektantami, właścicielami firm odzieżowych.

więcej informacji oraz gotowe logotypy do pobrania znajdziesz na stronie:

https://www.fashionrevolution.org/europe/poland/

kontakt: Marta Roskowińska

e-mail: poland@www.fashionrevolution.org; tel.: 603 080 736

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl