Alternative Textiles - alternatywne tkaniny 0
Alternative Textile - nowa grupa na FB

Punktem wyjścia do zajęcia się tematem alternatywnych tekstyliów, gromadzenia i rozpowszechniania na ich temat wiedzy był zauważalny brak ich obecności w jednym, dostępnym miejscu w przestrzeni społecznej i w internecie. Społeczeństwo ma ograniczony dostęp do alternatywnych materiałów oraz do wiedzy na ich temat.

Nie wie, czym jest circular economy, eco fashion, innowacyjne materiały wytwarzane z naturalnych produktów takich jak grzyby, owoce, czy skóry hodowane w laboratoriach. Wie też niewiele na temat przyszłości tych innowacyjnych rozwiązań, będących alternatywą dla ograniczonych zasobów na Ziemi, mających również wyeliminować hodowlę zwierząt pod potrzeby przemysłu modowego. Circular economy (gospodarka okrężna) to z kolei koncepcja  wprowadzania do ponownego obiegu już raz wykorzystanych materiałów i przetworzenia ich ponownie.

Większość dostępnej wiedzy jest rozproszona i wyłącznie w języku angielskim. Poprzez udział w różnego rodzaju targach i wydarzenia taki jak Ethical Fashion Show w Berlinie firma ma misję rozpowszechniania informacji na ten temat i publikowania ich w jednym miejscu.

Cele grupy:

- dyskusja o alternatywnych tekstyliach 
- dzielenie się nowinkami i poznanie trendów
- skorzystanie z porad i tutoriali
- poznanie tego, co modne i na czasie 
- co jest eco, natural and vegan friendly
- poczytanie o circular economy, CSR i ethical fashion
- podzielenie się się zdobytą wiedzą oraz swoimi projektami
- inspirowanie innych

 

Koniecznie dołączajcie!!!  

Alternative textile

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl