WASHPAPA

Washpapa [washable paper] to papier, który można prać i szyć.

Nie odkształca się w wodzie, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Dzięki tym właściwościom papier ten jest używany przez wielu producentów jeansów do produkcji metek.

Washpapa [washable paper] znalazł zastosowanie w modzie oraz dekoratorstwie. Stanowi doskonały materiał do produkcji opakowań, pudełek, torebek i ozdób oraz okładek książek, notesów i kalendarzy. Powstają z niego również torby, etui na laptopy i telefony, kosmetyczki, abażury a nawet biżuteria.

Washpapa Aged wyglądem przypomina skórę. Doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi materiałami - lnem, filcem i ze skórą.

Można go nadrukowywać, laminować, pokrywać folią a także grawerować, wypalać wypalarką oraz tłoczyć.

Papier Washpapa jest trwały i elastyczny, a dzięki zawartej w nim odrobinie lateksu wytrzymały na tyle, iż wykorzystywany jest do szycia nawet bardzo ciężkich rzeczy.

W trakcie projektowania produktów oraz w momencie ich wykonania (szycia, klejenia itd) należy pamiętać, iż to jest papier - składający się z długich włókien celulozy wzmocnionych lateksem - przez co jest bardzo wytrzymały - ale nadal papier, który może ulec rozdarciu.

Przy projektowaniu produktów należy wziąć pod uwagę, czym będzie obciążany i jak użytkowany, oraz do czego będzie służył - papier nie ma atestów do żywności.

Wilgotna Washpapa jest dużo bardziej wytrzymała aniżeli sucha. Warto wykorzystać to w trakcie szycia i wywijać właśnie na mokro - gdyż wtedy dużo trudniej ją rozerwać.

Papier posiada certyfikat Oeko- Tex oraz Forest Stewardship Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym.

 

Typowy skład Washpapy:

 4 - 6 % woda

 0,5 - 2 % chemikalia i inne

 0,5 - 2 % barwniki

 5 - 35 % lateks

 60 - 91 % włókna celulozy

Skład papieru może ulegać zmianie w zależności od procentowego udziału poszczególnych komponentów. Producent nie podaje każdorazowo składu danej partii papieru.

 

washpapa [washable paper, washable kraft paper]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl