Rodzaje WASHPAPY

Washpapa STANDARD to gładki papier, który można prać i ponownie używać. Dzięki specyficznemu układowi splotów włókien celulozy oraz poddaniu jej impregnacji lateksem, papier ten nie rozpuszcza się w wodzie. 

Washpapa idealnie sprawdza się w szyciu. Można ją farbować, nadrukowywać, laminować, kleić, pisać po niej pisakami permanentnymi, malować, wypalać wypalarką oraz tłoczyć.

 

 


Washpapa AGED to poddana procesowi starzenia washpapa standard. Dzięki tym działaniom zyskuje fakturę skóry. Jest bardziej miękka i elastyczna w dotyku, łatwiej się ją wywija, zagina i układa przy szyciu.

 


Washpapa COLOR to farbowana we Włoszech Washpapa AGED. Dostępne kolory zostały wybrane z palety #pantone2017.

modrakowy #lapisblue

zielony #greenery

różowo morelowy #paledagwood

błękitny #airyblue

Washpapę COLOR można prać. Jest bardzo miękka i elastyczna. Bardzo dobrze sprawdza się w szyciu. Może delikatnie farbować, warto ją najpierw wyprać. 

Arkusze washpapy COLOR są mniejsze, gdyż kurczą się w procesie farbowania do rozmiary 94/142 cm


Washpapa SHINE to pokryta folią washpapa standard. Dostępne folie są w kolorze czarnym złotym, srebrnym i w kolorze cyny. Washpapy shine nie należy prać w pralce. W przypadku zabrudzeń można przetrzeć ją mokrą gąbką. W miejscach zagięć washpapa shine przeciera się. Zdarza się również, że nowy arkusz ma male zarysowania czy odpryski folii. Szyje się ją jak washpapę standard.

 


 

Washpapa LAMINA to washpapa standard powlekana błyszczącą folią. Lamina + charakteryzuje się większa trwałością.

 


Washpapa FOLIA to washpapa standard pokryta folią o strukturalną - np skóra węża, marmurek. Jest bardziej wytrzymała od laminatów

 


Washpapa NADRUK to washpapa standard pokryta nadrukiem UV. Nadruk UV nie spiera się w praniu i jest intensywny w kolorach. Arkusz jest zadrukowany na całej powierzchni poza 1 cm odległością od rantów, które są przytwierdzane w procesie nadruku do spodu maszyny nadrukowującej. Nadruk UV wydziela charakterystyczny, intensywny zapach.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl