J. Smółka collection
Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Wam nasz najnowszy projekt (dziecko) - realizowany z artystką mieszkającą na co dzień w Norwegii Justyną Anną Smółką - polegający na wspólnym przeniesieniu jej obrazów, akwareli i grafik na nasz papier - pt. Justyna Anna Smółka collection.
 
W sklepie znajdują się już jej trzy kolekcje: Kanapy, Akwarele i Biblioteka, a poczytać o nich możecie poniżej albo w zakładce o Justynie w menu. Mamy nadzieję, iż to jest tylko początek naszej wspólnej podróży i że spodobają się Wam jej akwarele, grafiki i obrazy.
 
Justyna Anna Smółka (o sobie)
 
 
Polska artystka mieszkająca w Norwegii.
Główna technika to rysunek tuszem i akwarela na papierze. Lubi też grafikę komputerową, fotografię i rzeźbę.
Motywy to abstrakcje inspirowane częściami ciała lub naturą. W jej obrazach każdy widzi to co chce. Ona sama ceni sobie wolność wobec tego nie powie Ci co powinieneś widzieć gdy patrzysz na jej rysunki lub obrazy.
Często rozpoczynając obraz wykorzystuje technikę blindtegning (w tłumaczeniu z języka norweskiego to ślepy rysunek). Rysuje bez patrzenia na papier. Podczas rysowania koncentruje się głównie na kompozycji.
Ważnym elementem w jej pracach jest kolorystyka. Tworzy charakterystyczne dla niej kolory.
Rysunki i obrazy wykorzystywane są do projektowania wzorów drukowanych na tekstyliach i papierze.
Miała również udaną przygodę z animacją. Film z jej ilustracjami zdobył kilka nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych w USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.
https://vimeo.com/133728249
Obrazy wystawia głównie w Norwegii.
Cieszy się życiem. Już dawno zdecydowała, że będzie szczęśliwa. Wolnością, radością i spontanicznością dzieli się z innymi w swoich pracach.
 
Save the Bees
Everything started with this video recorded on my daily walk in my neighborhood:
 
Save the Bees is a little project…  
 
 
Inspiracje do kolekcji i jej opis - słowami Justyny Anny Smółki
 
KANAPA
Jest taka kanapa najlepsza na świecie. Najwygodniejsza. Najpiękniejsza. I tylko Twoja. Bo każda z nas lubi czuć się szczęśliwa i bezpieczna. A Twoja kanapa pozwala Ci się zanurzyć w sobie. Otula Cię. Daje poczucie, że istniejesz tylko tu i teraz. Możesz się na niej skulić i wypłakać złość. Zasnąć i pod kraciastym kocem wymarzyć szczęśliwą przyszłość. Herbata z cytryną smakuje na tej kanapie najlepiej. Kolekcja Kanapy inspirowana jest nieustającą potrzebą szczęścia.
 
AKWARELE
Masz takie chwile w życiu, że robisz tylko to co lubisz. To jest twój czas. Tylko Ty decydujesz kiedy jest początek i koniec tej chwili. Każda sekunda daje Ci spokój i wolność. To jest Twoja Nirvana. Kolekcja Akwarela tworzona była w takich właśnie chwilach. W niej zapisany jest pierwiastek wolności i wewnętrznego spokoju.
 
 
ZACZYTANE TORBY. Biblioteka.
A gdyby tak torebka była jedyna w swoim rodzaju? A gdyby tak móc ją przeczytać... Na plaży, na spacerze w parku... Czytać wprost z torebki. I tak czytając ją, tworzyć własne historie. Bo gdy tekst jest częściowo przesłonięty pięknymi wzorami, to inspiracja przychodzi mimo woli. I gdyby tak wielkością torebki decydować jak długie ma być to czytanie? Życzę Wam miłego czytania (szycia) wymarzonych torebek!
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl