Nowości
Karabińczyk, nikiel, 32 mm
Karabińczyk, nikiel, 32 mm
3,50 zł
szt.
Regulator, stare złoto 40 mm
Regulator, stare złoto 40 mm
1,30 zł
szt.
Regulator, stare złoto 32 mm
Regulator, stare złoto 32 mm
1,10 zł
szt.
Promocje
washpapa AGED Color BLADY RÓŻ [Pale dogwood] (arkusz)
washpapa AGED Color BLADY RÓŻ [Pale dogwood] (arkusz)
87,00 zł 84,00 zł
washpapa AGED sierra (arkusz)
washpapa AGED sierra (arkusz)
87,00 zł 59,00 zł
LEN - naturalna tkanina lniana - ciemny koral 230 g
LEN - naturalna tkanina lniana - ciemny koral 230 g
57,00 zł 52,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach lub chcesz się wypisać z newslettera.
#Imadeyourfibre #whomademyclothes

#Who made my fibre? #I made your fibre

#Who made my bag? #I made your bag

Zadając pytanie #ktozrobiłmojeubrania? firmy odzieżowe są zachęcane do tego, by opowiadały gdzie i w jakich warunkach powstają ich produkty oraz jakie historie się za nimi kryją.

Teraz i my wraz z Washpapą dołączamy do ogólnoświatowej Akcji Fashion Revolution, o której więcej piszemy tutaj Fashion Revolution.

Polega ona na tym, by w miarę możliwości w sposób transparentny opisać każdy z etapów produkcji tekstyliów, które znajdują się w ofercie firm produkujących odzież i tekstylia. Dzięki czemu pokazywane jest klientom bardziej innowacyjne i zrównoważone podejście do tworzenia mody.

Poniżej cykl produkcyjny Washpapy, która jest produkowana w fabrykach w Europie.

Począwszy od certyfikatu FSC, uzyskiwanego na etapie pozyskiwania pulpy drzewnej, niezbędnej do produkcji papieru, po Oeko Tex Standard 100 i spełnienie norm Reach, Washpapa jak najbardziej zyskuje prawo do mówienia o sobie #Imadeyourfibre a Wy szyjąc z Washpapy możecie pisać #Imadeyourbag.

Poniżej kilka słów od producenta Washpapy - firmy Texon, której fabryki znajdują się na terenie Niemiec, na temat podejścia do kwestii ekologii, odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Texon przede wszystkim bardzo poważnie podchodzi do kwestii środowiskowych, przeprowadzając niezależne audyty w celu uzyskania certyfikatu FSC (Forestry Stewardship Council). Certyfikat gwarantuje, iż produkty wytworzone z pulpy drzewnej pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, które zapewniają korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. FSC jest uważany za najbardziej rygorystyczny, międzynarodowy standard dla odpowiedzialnego leśnictwa.

Washpapa Standard [Texon Vouge] spełnia również wymagania normy Oeko-Tex Standard 100, która testuje szkodliwość substancji znajdujących się w i na tekstyliach, mających bliski kontakt ze skórą.

Cytując Texon: "Nie tylko nasze produkty są trwałe. Dążymy również do tworzenia procesów, które zmniejszą nasz wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2, zużycia energii i zużycia świeżej wody w naszych działaniach produkcyjnych."

Produkujemy odpowiedzialnie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl